باشگاه مشتریان وفادار | برنامه وفاداری دیجیتال | وفاداری مشتریان با تلفوری

امروزه بیشتر فروشگاه های عرضه کننده کالاها و مراکز ارائه دهنده خدمات به منظور تشویق افراد به خرید و افزایش درآمد خود، برنامه ها و جوایز ویژه ای را برای مشتریان وفادارشان در نظر دارند. باشگاه مشتریان وفادار یکی از این برنامه هاست که معمولاً جهت اجرای آن به هر مشتری یک کارت وفاداری اختصاص می دهند و یا کوپن هایی را در سایت ها و مراکز معتبر به فروش می رسانند.

بر اساس گزارشات جهانی در سال ۲۰۱۹، استفاده از کارت وفاداری مشتری افزایش ۱۲ درصدی داشته است. این افزایش نشان می دهد برنامه ها و جوایز ویژه مشتریان وفادار برای خریداران کالاها و خدمات اهمیت پیدا کرده و یک عامل تعیین کننده در انتخاب محل خرید است.

تقریباً ۹۲٪ از مراجعه کنندگان به مراکزی که برنامه های ویژه ای برای مشتریان وفادار خود دارند اعلام کرده اند که برای به دست آوردن پاداش وفاداری اقدام به خرید کالا یا دریافت خدمت از این مراکز نموده اند.

برنامه وفاداری مشتریان

قطعا اگر شما هم عضو باشگاه مشتریان وفادار چندین فروشگاه هستید و یا علاقه مند به تهیه کوپن های تخفیف جهت خرید کالا یا دریافت خدمت مورد علاقه خود می باشید، با مشکلات زیر آشنایی دارید

  • همراه داشتن حجم زیادی از کارت ها وفاداری فضای زیادی از کیف پول شما را اشغال می کند
  • پرینت گرفتن از کوپن هایی که در سایت ها ارائه می شوند خسته کننده خواهد بود
  • گاهی دسترسی به مراکز معتبر فروش کوپن ها در زمانی که به آن ها نیاز دارید میسر نیست
برنامه وفاداری مشتریان

برنامه های وفاداری دیجیتال

مواردی که ذکر شدند بزرگترین مشکل شما نیستند، بزرگترین مشکل فراموش کردن یا همراه نداشتن کارت یا کوپنی است که به آن نیاز دارید. همگی میدانیم چقدر آزار دهنده خواهد بود اگر در پیشخوان پرداخت فروشگاه متوجه شویم کارت وفاداری یا کوپن تخفیف را فراموش کرده ایم. این فراموشی امکان صرفه جویی در هزینه ها و حتی گاهی شانس دریافت جوایز را نیز از ما می گیرد.

خوشبختانه برنامه های وفاداری در حال تغییر هستند. سختی استفاده از کارت های وفاداری و کوپن ها موجب شده خریداران از ورود صاحبان کسب و کارها در عرصه دیجیتال برای ایجاد انگیزه خرید و پاداش دهی استقبال کنند.

خریداران از رویکردهای سنتی برای حفظ مشتری نا امید هستند. چرا که اغلب آن ها کارت ها یا کوپن های خود را در زمان خرید همراه نداشته اند و یا موفق به استفاده از کوپن ها قبل از تاریخ انقضای آن ها نشده اند.

برنامه وفاداری مشتریان

گزارشات جدید نشان می دهند، ۴۰% از خریداران، برنامه های وفاداری بر پایه موبایل را می پذیرند و ترجیح می دهند پیشنهادات خود را از طریق تلفن هوشمند یا ایمیل دریافت کنند، نه در قالب فیزیکی یا مبتنی بر کاغذ.  از این میان افرادی که ابراز ارجحیت برای دریافت پیشنهادات از طریق برنامه تلفن همراه کردند، ۱۶ درصد بیشتر بودند.

بنابراین استراتژی حفظ مشتری وفادار به کمک موبایل یک بخش اساسی در فرایند فروش است که با اجرای صحیح آن، نتیجه یک سناریوی برد-برد خواهد بود. مشتری از دسترسی آسان به خدمات شخصی سازی شده و خرید سود می برد در حالی که صاحب کسب و کار اطلاعات بیشتری بدست می آورد و از آن برای افزایش مبادلات و تشویق به مراجعات مکرر مشتری استفاده می کند.

باشگاه مشتریان وفادار

وفاداری مشتریان با تلفوری

به جای همراه داشتن کارت وفاداری یا تخفیف فروشگاه ها و مراکزی که برنامه های ویژه ای برای فروش کالا و خدمت به مشتریان دارند، کافیست اپلیکیشن تلفوری را نصب کنید.

 درواقع تلفوری پل ارتباطی میان خریداران و صاحبان مشاغل است که با ایجاد یک باشگاه مشتریان وفادار تلاش می کند برنامه های ویژه فروش کالا و خدمات کسب و کارها را به اطلاع خریداران برساند. به این ترتیب از یک سو علاوه بر جذب مشتریان جدید برای کسب و کارها، گامی در جهت تبدیل آن ها به مشتریان ثابت و وفادار برداشته و سودآوری بیشتری را نصیب صاحبان مشاغل می کند.  

از سوی دیگر برای خریداران، که همان اعضای باشگاه می باشند، همانند یک کارت وفاداری در مراجعه به کسب و کارهای معرفی شده در اپلیکیشن عمل کرده و امکان بهره مندی از تخفیف ها و دریافت جوایز را میسر می سازد.

تفاوت تلفوری با کارت های وفاداری و کوپن ها

دامنه انتخاب گسترده

بر خلاف کارت های وفاداری و کوپن های تخفیف محدود به یک فروشگاه یا برند خاص نبوده و خدمات آن در تمامی مراکز معرفی شده در اپلیکیشن ارائه می شود. به این ترتیب علاوه بر گسترش دامنه انتخاب کاربران خود آن ها از همراه داشتن تعداد زیادی کارت و کوپن بی نیاز می کند.

باشگاه مشتریان وفادار

اطلاع رسانی لحظه ای

از آنجائیکه تلفن همراه خود را همیشه در کنارتان دارید به سرعت از جدیدترین برنامه های وفاداری یا فرصت های لحظه ای مطلع می شوید. بنابراین دیگر نیاز نیست به خاطر فراموش کردن کارت وفاداری یا کوپن تخفیف، نگران صرفه جویی در هزینه ها و از دست دادن شانس دریافت جوایز باشید.

برنامه وفاداری مشتریان

شرایط انتخابی

کاربران جهت دریافت تخفیف از صاحبان کسب و کارهایی که پیشنهادهای خود را در تلفوری ارائه می دهند نیازی به خرید کوپن های تخفیف با انقضای محدود ندارند. اعتبار مورد نیاز جهت دریافت تخفیف ها با انقضاهای متفاوت در قالب بسته های اعتباری در اختیار کاربران گذاشته می شود تا بدون محدودیت و بر اساس نیازهای خود تصمیم گیری کنند.

باشگاه مشتریان وفادار

به علاقه و نیاز شما جایزه می دهد

شانس کاربران برای دریافت جوایز محدود به خرید از یک برند یا کسب و کار نیست. شما می توانید از اعتبار خود جهت دریافت تخفیف در خرید هر کدام از کالاها و خدمات پیشنهاد داده شده که به آن علاقه یا نیاز دارید استفاده کنید. در تلفوری شانس ورود به قرعه کشی ها و دریافت جوایز محدود به علاقه و نیاز شماست.

باشگاه مشتریان وفادار

سخن پایانی

تلفوری یک باشگاه وفاداری دیجیتال گسترده است که هدف آن فراهم نمودن معاملات بُرد – بُرد برای هر دو طرفِ خریداران و صاحبان کسب و کارهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *