تاریخچه میوه های خشک

تاریخچه میوه های خشک

تاریخچه میوه های خشک برای افرادی که از خوردن آن ها لذت می برند می تواند جالب باشد. با ما همراه باشید تا مختصری در این زمینه بیشتر بدانید.

از کجا شروع شد؟

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که ایده خشک کردن میوه ها چطور بوجود آمده است؟

شکارچیان اولیه، انجیر و خرماهای افتاده بر زمین را که توسط خورشید خشک شده بودند جمع آوری می کردند. به دلیل شیرینی مزه شان، این میوه های خشک شده مورد توجه قرار گرفتند.

استفاده از میوه خشک به جای میوه تازه زمانی در رژیم غذایی بشر گنجانده شد که تهیه غذای تازه سخت بود. از طرفی خشک شدن یا خشک کردن زیر نور خورشید نوعی حفاظت از رزق و روزی نیز به حساب می آمد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که ایده اصلی خشک کردن میوه ها کمک به حفظ آن ها بوده است. زیرا ماندگاری میوه های خشک بسیار بیشتر از میوه های تازه است، نگه داشتن آن ها بسیار راحت تر است و از میوه های تازه شیرین تر می باشند.

تولید و توسعه میوه های خشک در طول تاریخ

میوه های خشک مرسوم مانند کشمش، خرما، انجیر و زرد آلو برای قرن ها جز اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای بوده اند.

پیش بینی می شود مناطقی مانند ایران، عراق، جنوب غربی ترکیه، سوریه و… خواستگاه اصلی تولید این تنقلات می باشند.

 

در کتب مقدس آسمانی بارها به میوه های خشک از جمله انجیر و کشمش اشاره شده است.

دقیق ترین اطلاعات ثبت شده از محصولات ارگانیک خشک را می توان در کتیبه های بین النهرین یافت. قدمت این کتیبه ها حدودا به ۲۰۰۰-۱۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد. خط میخی روی این کتیبه ها، بیانگر یک رژیم غذایی وابسته به غلات، سبزیجات، خرما، انجیر، و … است.

در تمدن های اولیه از شیره خرما بعنوان شیرین کننده و از کشمش بعنوان قند استفاده می کردند.

با گذر زمان انجیر در بین النهرین و مصر ارزشمند شد. بطوریکه احتمالا استفاده روزانه از آن بیشتر یا معادل خرما بود. مصرف انجیر به سرعت در یونان نیز گسترش یافت و در رژیم غذایی فقیر و غنی گنجانده شد.

تولید انگور ابتدا در ارمنستان و مناطق شرقی مدیترانه در قرن چهارم قبل از میلاد آغاز شد. با قرار دادن انگور در آفتاب صحرا، کشمش تهیه شد. بطور همزمان تولید انگور و کشمش در شمال آفریقا، از جمله در مراکش و تونس گسترش یافت. مصری ها نیز احتمالا به دلیل شرایط ایده آل آفتاب برای خشک کردن، کشمش را تولید کردند.

تا به امروز کشمش هنوز هم میوه خشک شماره یک در سراسر زمین است. و ممکن است قدیمی ترین میوه خشک شناخته شده در تاریخ باشد.

تولید آلو خشک درست همزمان با توسعه تولید کشمش گسترش یافت. از دیگر میوه های خشک محبوب می توان به سیب، برگه زرد آلو، قیصی و انواع توت های خشک اشاره کرد.

چه چیزی تغییر کرده است؟

خشک کردن میوه، قرن هاست که وجود دارد. فرآیند اصلی در تولید میوه خشک، استخراج بخش عمده آب میوه از آن است. امروزه روش های مختلفی برای تولید میوه خشک استفاده می شود. خشک کردن در آفتاب، یخ زدگی و استفاده از دستگاه های خشک کن از جمله این روش ها هستند. تکنیک استفاده شده، نتیجه ظاهر و طعم میوه خشک تولید شده را تعیین می کند.

امروزه بیش از هر زمان دیگری به میوه های تازه دسترسی داریم. اما به دلایل مختلفی تولید میوه های خشک روز به روز گسترش می یابد.

برای مثال در سال های اخیر محبوبیت میوه های خشک افزایش یافته است. ماندگاری میوه های خشک نسبت به میوه های تازه فوق العاده طولانی تر است. از میوه های خشک در دستور العمل های آشپزی بی شماری می توان استفاده کرد. و نیز میوه های خشک را می توان در بسته بندی های کوچک همیشه همراه خود داشت.

با پیشرفت صنعت غذایی، میوه های خشک شده در قالب اسلایس، حبه، برگه و … ارائه می شوند.

کلام آخر

ما در تلفوری تنوعی از میوه های خشک را در مزه های شیرین، ترش، شور و … ارائه می دهیم. شما با هر سلیقه ای به دنبال اعتماد به ما همواره یک میان وعده مغذی خواهید خورد.

اگر به دنبال بهترین منبع برای تهیه میوه های خشک به صورت آنلاین هستید، تلفوری را انتخاب کنید. زیرا طیف گستره ای از میوه های خشک با کیفیت بالا را با قیمت مناسب ارائه می دهد.

هم اکنون تفاوت کیفیت و طعم تنقلات تلفوری را تجربه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *