خواص آلو شابلون خشک

آلو شابلون

آلو شابلون خشک از پرطرفدارترین میوه خشک هاست. فصل برداشت آن، تابستان و مرداد ماه است. این میوه خواص بسیار زیادی دارد اما نگهداری آن سخت است. نخستین بار مردم آسیای میانه به منظور استفاده از این میوه در طول سال و ماندگاری بیشتر آن، نسبت به خشک کردن آن اقدام کردند.

آلو شابلون در طب چینی کاربرد بسیاری دارد و از آن به عنوان “اکسیر صبحانه” یاد می کنند، زیرا مصرف آن در این زمان می تواند سموم بدن را دفع کند و شادابی را به پوست و بدن هدیه دهد. امروزه نیز در علم پزشکی، این میوه به عنوان دارویی جهت مقابله با بی حالی و عدم تمرکز در نظر گرفته می شود. زیرا منبع غنی آهن است و دارای ویتامین C است که جذب آهن موجود در این میوه را بیشتر می کند.

آلو شابلون

موارد مصرف آلو شابلون خشک

آلو شابلون خشک را می توان به تنهایی یا مخلوط با آجیل مصرف کرد. در واقع طبع گرم آجیل، مصلحی برای مصرف این میوه خشک است و طبع سرد آن را معتدل می کند. از این میوه خشک می توان به عنوان طعم دهنده در انواع خورش ها و سوپ ها نیز استفاده کرد.

خواص آلو شابلون خشک

آلو شابلون خشک شده یکی از میوه هایی است که بعد از خشک شدن نه تنها تغییری در خواص آن ایجاد نمی شود، بلکه خواص دیگری نیز به آن افزوده می‌شود.  خواص درمانی بسیاری دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم

آلو شابلون

کمک به بهبود بیماری های قلبی – عروقی

آلو شابلون خشک سبب واکنش چربی های اضافه بدن با اکسیژن شده و به این ترتیب به بهبود بیماری های قلبی – عروقی کمک می کند.

موثر در مبارزه با رادیکال های آزاد

رادیکال های آزاد اثرات مخربی بر بدن دارند. برای مثال تجمع رادیکال های آزاد باعث ایجاد بیماری هایی نظیر آرتریت روماتوئید شده و یا آسیب به DNA را سبب شده و زمینه ایجاد سرطان را بوجود می آورند. آلو شابلون خشک از تجمع این رادیکال های آزاد جلوگیری کرده و جلوی آثار مخرب آن ها را می گیرد.

مفید در کنترل دیابت

این میوه خشک به دلیل فیبر بالایی که دارد سبب کاهش سرعت جذب مواد مغذی بویژه قندها شده و از سوی دیگر حساسیت به انسولین را افزایش می دهد و به همین دلیل می تواند در کنترل قند خون موثر باشد.

موثر در درمان یبوست

آلو شابلون خشک به دلیل فیبر بالایی که دارد سرعت و تعداد انقباضات روده ای را بیشتر کرده و موجب خروج سریع تر مواد زاید می شود. همچنین در هر ۱۰۰ گرم این میوه خشک، حدود ۱۰ گرم قند سوربیتول وجود دارد که خاصیت ملین داشته و به درمان یبوست کمک می کند.

کاهنده فشار خون

آلو شابلون خشک شده غنی از پتاسیم است و تحقیقات نشان داده اند، پتاسیم در کاهش فشار خون بسیار موثر است.

سایر خواص

آلو شابلون خشک منبع غنی کلسیم است طوری که از آن به عنوان “قرص کلسیم” یاد می شود. خون را تصفیه می کند و سبب بهبود بیماری هایی می شود که به دنبال غلظت خون بوجود می آیند. نقش زیادی در کاهش وزن دارد و مواد مغذی برای مغز فراهم می کند.

 

آلو شابلون

کلام آخر

ما در مجموعه تلفوری بهترین آلو شابلون خشک را با بالاترین کیفیت و به صورت دستچین شده ارائه می دهیم و شما می توانید با اطمینان خاطر این میوه خشک پر خاصیت را از فروشگاه اینترنتی تلفوری تهیه کنید و ضمن چشیدن طعم آن از خواص آن نیز بهره بگیرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *