وفاداری مشتری | اهمیت مشتریان وفادار | افزایش مشتریان وفادار

وفاداری مشتری در واقع علاقه ی همراه با تعهد به خریدِ همیشگی از یک برند یا کسب و کار است. مشتریان وفادار که تنها ۲۰% از کل مشتریان یک کسب و کار را تشکیل می دهند، عامل ایجاد ۸۰% از درآمد و سودآوری آن کسب و کار می باشند.

صاحبان برندها و کسب و کارها در اجرای برنامه های جذب مشتری جدید باید سرمایه بیشتری را نسبت به حفظ مشتریان کنونی خود صرف کنند. حفظ مشتریان وفادار ضامن بقای یک کسب و کار است و جذب و تبدیل مشتریان جدید به مشتری وفادار در الویت بعدی قرار دارد. انتخاب و اجرای صحیح برنامه های وفاداری یک استراتژی کاربردی برای کسب و کارهاست است که علاوه بر حفظ مشتریان وفادار انگیزه وفاداری را در مشتریان جدید نیز ایجاد می کند.

اهمیت حفظ مشتریان وفادار

برنامه های وفاداری مشتری

مشتریان وفادار با وجود تبلیغات سایر رقبا کالا و خدماتی را که شما ارائه می دهید ترجیح می دهند. بنابراین هرچه مشتریان وفادار بیشتری داشته باشید جایگاه مناسب تری نسبت به سایر رقبا در بازار خواهید داشت.

مشتریان وفادار سایرین را از وجود کالاها و خدمات شما و نحوه ارائه آن ها آگاه کرده و هزینه های جذب مشتری جدید را کاهش می دهند.

مشتریان وفادار اعتماد بیشتری به برند و کسب و کار شما دارند و به همین دلیل نوسانات قیمت کالاها و خدماتی که ارائه می کنیدتوسط آن ها نسبت به مشتریان جدید پذیرفته می شود.

با شناخت مشتریان وفادار کسب و کار خود و آگاهی از نیازهای آن ها در سرمایه گذاری برای خریدهای بعدی با اطمینان بیشتری تصمیم گیری خواهید کرد.

مشتریان وفادار کسب و کار خود را افزایش دهید

برای افزایش مشتریان وفادار کسب و کارتان باید شرایطی را فراهم کنید تا مشتری به این باور برسد که تمام تلاش های شما در راستای جلب رضایت اوست. به این ترتیب مشتری در هر خرید خود کسب و کار شما را انتخاب کرده و نسبت به برند شما وفادار می شود.

برخی از مشتریان وفادارتان به درجه ای از اعتماد و اطمینان می رسند که به طرفداران و مروجان کسب و کار شما تبدیل می شوند. این میزان از وفاداری به آسانی ایجاد نمی شود و صاحبان مشاغل باید استراتژی هایی فراتر از تحمیل کالاها و خدمات خود به مشتریان را به کار گیرند.

به تمام مشتریان خود در یک سطح اهمیت دهید

حتی اگر رفتار مناسبی از برخی مشتریان دریافت نمی کنید با همه آن ها رفتار مناسب مشابه داشته باشید و به همه آن ها در یک سطح اهمیت بدهید. زیرا نمی دانید کدام یک از افرادی که به شما مراجعه می کنند به مشتری وفادار کسب و کارتان تبدیل شده و آن را به دیگران معرفی می کند.

برنامه های وفاداری مشتری

کیفیت کالاها و خدمات را بر کمیت آن ها مقدم بدانید

اگر به جای افزایش تعداد کالاها و دامنه خدماتی که ارائه می دهید کیفیت کالاها و خدمات فعلی خود را ارتقا دهید، در مشتری این باور را ایجاد می کنید که برای او و رفع بهتر نیازها و مشکلاتش ارزش قائلید. این امر وفاداری مشتری را نسبت به کسب و کار شما افزایش می دهد.

برنامه های وفاداری مشتری

دیده شوید

قسمتی از سرمایه خود را صرف حضور در جشنواره ها، نمایشگاه ها، رویدادهای محلی و تبلیغات در سطه شهر نمایید. به این ترتیب کسب و کارتان همیشه و همه جا دیده شده و اولین تصویری خواهید بود که در زمان نیاز در ذهن مشتری نقش می بندید.

برنامه های وفاداری مشتری

نتیجه اعتماد مشتریان قبلی را نشان دهید

رضایت مشتریان از اعتماد به کسب و کارتان را در معرض مشاهده قرار دهید. با این کار هم نفوذ بیشتری روی مشتریان فعلی خود داشته باشید و هم مشتریان جدیدی برای کالاها و خدماتی که ارائه می دهید جذب کنید.

برنامه های وفاداری مشتری

به افراد برای انتخاب مجدد کسب و کارتان انگیزه دهید

برای اینکه مشتری در خریدهای متوالی کسب و کار شما را انتخاب کند با روش هایی چون ارائه کوپن های تخفیف، امتیاز دهی جهت استفاده در خریدهای بعدی، خدماتی چون حمل و نقل رایگان، راه اندازی باشگاه مشتریان وفادار، برگزاری دوره های فروش ویژه و انجام قرعه کشی و اهدای جوایز در وی انگیزه ایجاد کنید.

برنامه های وفاداری مشتری

ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنید

به تماس مشتری ها از راه های مختلف حضوری و غیر حضوری به سرعت پاسخ دهید تا مشتری بداند در تمامی مراحل قبل، حین و بعد خرید در دسترس هستید. دسترسی همیشگی به شما اعتماد بیشتری را ایجاد کرده و پیوندی قوی تر میان مشتری و کسب و کارتان را شکل می دهد.

برنامه های وفاداری مشتری

ویژگی های کسب و کارتان را اطلاع رسانی کنید

دیگران را از کالاها و خدماتی که ارائه می دهید مطلع سازید تا بدانند در بازار وجود دارید. برای افرادی که از وجود شما آگاهند از کالاها و خدمات جدید خود یا تغییر در کیفیت و نحوه ارائه آن ها بگوئید. با این کار احتمال اینکه دسته اول به مشتریان جدید کسب و کارتان تبدیل شوند و برای دسته دوم در انتخاب های بعدی یک الویت باشید را افزایش می دهید.

برنامه های وفاداری مشتری

در استفاده از امکانات به روز باشید

در دنیای کنونی، ابزارهای دیجیتال و فضای مجازی دو بازوی قدرتمند در حفظ مشتریان هستند. حضور آنلاین شما در هر زمان و هر مکان منجر به ایجاد اعتماد در مشتری و افزایش تمایل به خرید کالاها و خدماتی که ارائه می دهید می شود. Belly یکی از معروف ترین برنامه های وفاداری دیجیتال در فضای مجازی است.

برنامه های وفاداری مشتری

سخن پایانی

در یک معامله فقط به تبادلات مالی و دریافت مقطعی سود فکر نکنید بلکه آن را فرصتی برای گسترش کسب و کارتان و دریافت سود بیشتر و مستمر در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *